به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ کتاب راهنمای جامع گردشگری تهران به زبان انگلیسی با نام ‌Tehran Travel guide، صبح امروز با حضور  علی اصغر جعفری، مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، حجت‌الله ایوبی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران، ولی‌ تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سید رضا هاشمی مدیر کل گردشگری وزارت خارجه، جمعی از مسئولین موزه‌های کشور و فعالین حوزه گردشگری، در نشست تخصصی «گردشگری محور تعامل سازنده با جهان» در باغ موزه دفاع مقدس افتتاح شد.

این کتاب با هدف توسعه محتوا و اطلاعرسانی به گردشگران خارجی تهیه شده است و پیش از این نیز کتاب جامع گردشگری ایران به زبان انگلیسی، تهیه شده بود.

محتوای  کتاب به پنج بخش تقسیم شده است و اطلاعات جامع و کاملی از جاذبه‌های گردشگری پایتخت ایران را در اختیار گردشگران خارجی قرار می‌دهد.

در قسمت نخست کتاب به آنچه یک گردشگر باید از پایتخت ایران بداند، پرداخته شده است؛ این پخش شامل معرفی شهر تهران، سیستم حمل و نقل، اقامتگاه‌ها و غداهای محلی و ایرانی معرفی شده است.

در پخش دوم به معرفی فعالیتهای جانبی در بازدید از یک شهر مثل پیاده‌روی در خیابانها و محله‌های قدیمی، بازدید از پارکها و باغها، شبگردی، بازدید از مراکز خرید مدرن و سنتی و صنایع دستی و نحوه خریداری آنها پرداخته شده است.

در سومین بخش از کتاب که اصلی‌ترین بخش کتاب است به جاذبه‌های شهر تهران، به صورت منطقه به منطقه پرداخته است؛ در کنار خود جاذبه، موقعیت مکانی و نحوه دسترسی به آن به کمک سیستم حمل و نقل نیز توضیح داده شده است.

در بخش چهارم از این کتاب، مجموعه اطلاعات مورد نیاز هتلها، ایکولاژها، هاستلها و رستورانها در شهر تهران ارائه شده است.

در قسمت پایانی کتاب، برای کمک به گردشگران در حرف زدن به فارسی برای رفع نیازهای خود یک راهنمای زبان فارسی ارائه شده است. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید